| Height | 52mm |
|---|---|
| Length | 190mm |
| Width | 37mm |
| Protection class | Class II |
|---|---|
| Degree of protection | IP67 |
| Power | max. 100W |
|---|
| Carton | 20 |
|---|---|
| Efficiency | 92% |
| Input voltage | 220-240V~ 50/60Hz |
| Max. load power | 8,33A |
| Operating temperature | -20°C / +45°C |
| Output voltage | 12V DC |
| Power factor | PF>0,9 |
| Brand | Bemko |