| Height | 72mm |
|---|---|
| Length | 81mm |
| Width | 17,5mm |
| Lighting source | 3xLED |
|---|---|
| Nominal voltage | 230V~ 50/60Hz |
| Power | P: 0,6W |
| Degree of protection | IP20 |
|---|
| Color | Red/Yellow/Green |
|---|
| Carton | 120 |
|---|---|
| Durability | 30000h |
| Installation | Szyna DIN-3 /TH 35 |
| Insulation voltage rating | Ui: 500V |
| Number of modules | 1 |
| Number of phases | 3 |
| Operating temperature | -5°C /+40°C |
| Packaging | 12 |
| Palette | 6000 |
| Rated current | In<20mA |
| Brand | Schelinger |