| Height | 82 |
|---|---|
| Length | 68 |
| Width | 36 |
| Nominal voltage | Un: 230/240V~ 50/60Hz |
|---|
| Warranty | 5 years |
|---|---|
| Degree of protection | IP20 |
| Carton | 60 |
|---|---|
| Characteristic | C |
| Contractual fault current | Inc: 10kA |
| Differential current | 30mA |
| Operating temperature | -25°C /40°C |
| Operational switching capacity | Ics: 10kA |
| Parcel | 6 |
| Rated current | 20A |
| Brand | Schelinger |