| Beem angle | 120° |
|---|---|
| Color temperature | 3000K/4000K/6500K |
| Luminous flux | 1000lm |
| Height | 26mm |
|---|---|
| Length | 104,5mm |
| Width | 136mm |
| Protection class | Class III |
|---|---|
| Degree of protection | IP54 |
| Power | 8W |
|---|
| Battery | Li-ion Battery 3.7V 2000mAh |
|---|---|
| Carton | 20 |
| Detection range | max 5m |
| Durability | L70B50: 35000h |
| Operating temperature | -10°C / +40°C |
| Brand | Kafler |