| Beem angle | 90° |
|---|---|
| Color rendering index | CRI>80 |
| Color temperature | 4000K |
| Luminous flux | 4320lm |
| Energy class | D |
|---|---|
| EPREL | 2335196 |
| Protection class | Class II |
| Protection degree | IK03 |
| Warranty | 2 years |
| Degree of protection | IP20 |
| Height | 30mm |
|---|---|
| Length | 1195mm |
| Width | 295mm |
| Material | Stopa aluminum, tworzywa sztuczne |
|---|---|
| Mounting method | Recessed, surface-mounted (+frame RNT123-EC02) |
| Nominal voltage | Un: 230V~ 50Hz |
|---|---|
| Power consumption | 36W |
| Carton | 10 |
|---|---|
| Durability | L70B50: 50000h |
| External led driver | TAK |
| Operating temperature | -10°C / +45°C |
| Palette | 100 |
| Power factor | DF>0,9 |
| Product type | Źródło światła |
| Brand | Kafler |