| Beem angle | 140°x70° |
|---|---|
| Color temperature | 4000K |
| Luminous flux | 3000lm |
| Height | 58mm |
|---|---|
| Length | 493mm |
| Width | 232mm |
| Protection class | Class III |
|---|---|
| Warranty | Luminaire: 5 years/battery: 3 years |
| Degree of protection | IP65 |
| Power | 25W |
|---|
| Battery | LiFePO4 6000mAh 6,4V |
|---|---|
| Carton | 8 |
| Durability | L70B50: 35000h |
| Operating temperature | -20°C / +60°C |
| Brand | Bemko |