| Height | 160mm |
|---|---|
| Length | 105mm |
| Width | 105mm |
| Material | Plastic, stainless steel |
|---|
| Nominal voltage | Un: 230V~50Hz |
|---|
| Protection class | I |
|---|---|
| Protection degree | IK08 |
| Warranty | 3 years |
| Degree of protection | IP67 |
| Carton | 20 |
|---|---|
| Cover | Stainless steel |
| Max. power source | 1 x Max 50W (no light source included) |
| Lamp base | GU10 |
| Brand | Bemko |